Amix™ Team na FIBO POWER a Amix™ Patriot Cup 2016

0

Ahoj Ondro, ty jsi měl možnost jako organizační člen Amix teamu zúčastnit se obou akcí, jak FIBA, tak Amix™ PATRIOT Cupu. Pověz nám, jaké jsou pocity – jak jste si akce užili?

Zdravím čtenáře serveru AmixNews.cz. Fibo Power patří a vlastně i je největší fitness výstava v Evropě a také jedinečná možnost se prezentovat ve “fitness průmyslu”.

Společnost Amix™ Nutrition zde vystavuje již pátým rokem. Dle interních informací a raketovému růstu firmy je znát, že to jsou velmi dobře investované peníze. Fibo Power patří organizačně asi k nejnáročnějším událostem roku, tudíž je třeba se připravovat několik měsíců dopředu.  Samotný průběh výstavy je pak už pohodový a myslím, že si tu atmosféru naplno užili všichni členové našeho týmu.

IMGL8940

Jak jsi sám zmiňoval, Amix stánek si už na FIBU, jedné z největších fitness výstav v Evropě, vybudoval pozici silné značky. Jaký byl zájem ze strany návštěvníků a co si z Amix stánku mohli odnést?

První dva dny výstavy jsou věnovány především obchodníkům, kteří navazují nové kontakty a utužují stará přátelství. Sobota a neděle jsou pak hlavně pro fanoušky fitness a obdivovatele vypracovaných svalů či krásných zadečků. To vše jste mohli vidět taky na stánku Amix nutrition, ve kterém se už tradičně “dveře netrhly”. Kromě fotografií s Amix Teamem či autogramů si z našeho stánku návštěvníci odnesli více než 30 tisíc dárků v podobě sportovní výživy – proteiny, předtréninkovky nebo jiné suplementy. 

Koho z našeho týmu tak vlastně mohli potkat?

I letos jsme měli na stánku jednoho z nejlepších kulturistů planety – Dennise Wolfa. Dále jste si mohli podat ruku třeba Marianem Čambalem, Milanem Šádkem, Sebastianem Gunčíkem nebo obdivovat krásné tvary Adély Storzerové či Olivie Pohankové. Ze španělské divize se dostavili například Raula Carrasca nebo Miriam Sanchéz. 

IMGL9215

Sebastian Gunčík je tváří nejen naší značky, ale také značky Nebbia, se kterou Amix 13. března započal spolupráci. Jak jste tohle organizačně zvládli, část trávil u nás a část na stánku Nebbie?

Ano, Sebastiana jste mohli vidět na obou stáncích. Naštěstí byly velmi blízko sebe, takže nebyl problém se dohodnout a Sebastian tak mohl strávit i několik hodin na stánku Amixu. 

Pro nás, co zatím neměli možnost výstavu navštívit, přibliž nám, jak to tam probíhá. Je tam i nějaký organizovaný program, nějaké akce, nebo lidé prostě volně proudí?

Každý stánek má většinou svůj vlastní program, kde prezentuje nejen své sportovce, ale také své novinky. Součástí FIBA jsou většinou také dvě pódia, kde mají společnosti možnost více se prezentovat a pozvat návštěvníky přímo na svůj stánek. Amix toho využil celkem dvakrát. Na těchto pódiích se také v rámci celé akce konají fitness závody nebo soutěže v silových disciplínách – bench, páka, přetlačování.

IMGL9086

FIBA se účastní také velké množství světových celebrit. Koho návštěvníci měli možnost potkat letos?

Vzhledem k tomu, že jsem většinu času strávil na stánku Amixu, tak vlastně ani nevim. Z doslechu se tam objevila Larrisa Reis, Bradly Martin, Phill Heath nebo Tavi Castro. Myslím, že tam byla celá fitness elita, protože to pro ně je jedinečná možnost prezentovat se osobně.

Dnešní svět je o sociálních sítích, pravidelných selfie fotkách před zrcadlem a počtů like pod nimi. Fitness svět se v podstatě odehrává na Facebooku, Instagramu či SnapChatu. Doba, kdy jsi trávil doslova roky v posilovně, aby jsi se stal obdivovaným, je pryč. Dnes to není o mozolech z činek, ale o otlačeném prstu z tlačítka iPhonu. A musím uznat, že to ti lidi umí.

Ale i přesto, že komunikace přes sociální sítě je super prostředek k získání fanoušků, zisk se s ní moc dělat nedá. A tady většina návštěvníků cestuje do Kolína nad Rýnem právě proto, aby utratili své peníze za suvenýr v podobě podepsaného trička od svého idolu. Zde se točí ty miliony, díky kterým pak můžeme vidět ty mladé kluky jezdit v drahých autech. 

AMIX Patriot Cup, který se konal ve Vranově nad Toplou tento víkend, byl pohárovou soutěží konanou při příležitosti 35. výročí organizované kulturistiky v regionu města a 10. výročí založení portálu EastLabs.SK. Jak vlastně došlo ke spojení akce se značkou Amix?

Pořadatelem Amix Patriot Cupu byl Igor Kopček, který je s Amixem spojen díky dlouholetému přátelství se členy Amix Teamu Marianem Čambalem a Milanem Šádkem. Ano, tato ikona přípravovala tyto závodniky na soutěže. Díky Igorovi získal Milan profesionální licenci a Marian startoval na 2015 Olympia Showdown. Když nám Igor zavolal o tomto nápadu, dlouho jsme se nerozhodovali a spojili jméno naší firmy s touto soutěží.

f874da28b61deb350b5afaeeab78668eJaký měla akce ohlas, dostavilo se hodně soutěžících? Ptám se zejména proto, že se stejný víkend konalo nejen Mistrovství ČR v kulturistice a dalších kategoriích, ale také Slovenské mistrovství juniorů a juniorek.

Soutěže se zúčastnilo překvapivě hodně závodníků – napočítal jsem jich přes 160. Samotné organizátory to překvapilo, protože, jak už jsi psala, tento víkend se konalo také Slovenské mistrovství juniorů a juniorek. Rozhodující byla ale také vzdálenost. Amix Patriot Cup se konal ve Vranově na Toplou, což je více než 500 km od Bratislavy a leží skoro u ukrajinských hranic.

Co jiného kromě samotné soutěže mohli diváci na akci vidět?

Součastí bylo i exhibiční vystoupení Dennise Wolfa a autogramiáda Amix Teamu. Návštěvníci si mohli odnést autogram od výše zminované celebrity, ale také od Milana Šádka, Mariana Čambala nebo Olivie Pohankové. Dále jsme rozdávali vzorky sportovní výživy od Amix Nutrition. Rozdali jsme jich více jak 3000 ks.

2c7d224cb6d8186a47de7f5ae0cf4640

Jednalo se o jednorázovou akci spojenou s výročími, nebo hodláte něco podobného pořádat i v budoucnu?

V příštím roce se samozřejmě plánuje další ročník, ale podrobnější informace nechám na organizátorech. Za Amix hodnotím tuto akci jako skvěle zvládnutou a úspěšnou.

Pro ty, co tyto akce nestihli, prozraď nám, čeká nás letos ještě nějaká podobná akce, kde bude možnost setkat se s Amix týmem?

Po úspěšném Amix Workshopu 4 jsme se rozhodli uspořádat i další ročník a tentokrát v Brně. Již nyní připravujeme termín a místo. Jakmile to bude aktuální, informace zveřejníme.

Ondro, děkuji za rozhovor a budeme se těšit na akce další.

Více fotek v galerii zde.

Share.

Informace o autorovi

Korektura textu, rozhovory nejen s Amix Teamem, články o sportovní výživě.

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.