Je Vitargo® nejlepší potréninkový nápoj?

1

Co je Vitargo®?

Vitargo® je unikátní patentovaná forma sacharidů, získaná speciální fragmentací. Tajemství Vitarga® spočívá v molekulární velikosti (molekulární hmotnosti), čímž se řádově liší od ostatních sacharidů, používaných v běžných nápojích určených pro regeneraci. Molekula Vitarga® je sto až tisíckrát větší než molekula maltodextrinu nebo dextrózy.

Sacharidy Molekulová váha
Vitargo ® 500,000 to 700,000
Maltodextrin 1,000 to 10,000
Kukuřičný sirup 250 to 1,000
Dextróza 180

Samotná velikost molekuly Vitarga® však nedělá tento produkt jedinečným. Vitargo® je vyroben speciálním frakčním procesem, díky kterému je rychle stravitelné a dále je schopno dodávat glukózu do krevního řečiště, jater a svalů dvakrát rychleji než ostatní sacharidy.

 Jak Vitargo® funguje?

Vitargo® je molekula mnohonásobně převyšující velikost molekul ostatních sacharidů (glukóza, fruktóza či sacharóza). To jsou sacharidy běžně používané v energetických či “regeneračních” nápojích.

Proč je velikost molekuly tak důležitá?

Velikost molekuly určuje její osmolalitu, kterou bychom mohli laicky vysvětlit takto. Čím větší molekula tím nižší čerpání vody z okolního prostředí. Vitargo® díky své nízké osmolalitě umožňuje procházet žaludkem 2x rychleji než ostatní sachardy, které mají tendenci se chovat v žaludku jako houba. Vitargo® prochází přímo do zažívacího traktu, kde se ihned tráví a vstřebává. To poskytuje téměř okamžitý nárůst hladiny glykogenu v krvi a svalech. Vitargo® obnovuje zásoby glykogenu 168% rychleji než ostatní sacharidové nápoje.  Po dvou hodinách od konzumace dochází ke zvýšení výkonu dokonce až o 23% což činí z Vitarga® jeden z nejefektivnějších potréninkových nápojů vůbec.

Nebudu mít po Vitargu® trávicí potíže?

Přijem sacharidů může způsobit trávicí potíže a vyvolat tzv pocit nafouknutí žaludku. Ja toto funguje si vysvětlíme dále. Sacharidy se chovají jako houba, která do sebe nasaje vodu což může způsobit nepříjemné nadýmání, roztažení žaludku a křeče. Vitargo® je patentovaná forma molekulárních sacharidů, které projdou žaludkem 2x rychleji než běžné sacharidy (cukr, malodextrin).

Použitím Vitarga® se vyhnete tomuto efektu a můžete opět rychle trénovat.

VITARGO® LOAD

VITARGO® LOAD

Nestačí si dát po tréninku těstoviny, chleba nebo jakékoliv jídlo obsahující sacharidy?

Tato jídla Vám bezesporu pomohou doplnit zásoby svalového i jaterního glykogenu. Otázka je však, zda stejně rychle a bez následného nadýmání (těžkého pocitu v žaludku). Pokud máte v krátkém čase opět trénovat nebo soutěžíte následující den, je třeba zvolit zdroj sacharidů, které prokazatelně rychleji doplní potřebné zásoby, urychlí zotavení a následně připraví pro další výkon.

Mám problém rozmíchat Vitargo® šejk. Na spodku šejkru se mi “udělá” nějaký gel. Dělám něco špatně ?

Vitargo® obsahuje jednu z největších sacharidových molekul v porovnání s běžnými nápoji pro sportovce. Z tohoto důvodu se Vitargo® obtížněji rozpouští. Pro dokonalé rozpuštění máme vyzkoušený tento postup.

DOPORUČENÝ POSTUP MÍCHÁNÍ VITARGA®  : NAPLŇ LÁHEV 200ML A PŘIDEJ ODMĚRKU VITARGA® A INTENZIVNĚ MÍCHEJ PO DOBU 30 SEKUND. DÁLE PŘIDEJ DALŠÍCH 500ML A OPĚT INTENZIVNĚ MÍCHEJ 30 SEKUND.

Je Vitargo® bezlepkové?

Díky velmi přísným měřítkům v některých zemích se Vitargo nepovažuje za 100% bezlepkové. Obsahuje však méně jak 20ppm lepku  (ELISA, r-Biopharm). Toto jsou však hodnoty, které tělo ve většině případů nezachytí.

Jaký druh kreatinu je použit ve Vitargo Crea-X ?

Ve Vitargo Crea-X najdete Creapure® což je jeden z nejčistších kreatin monohydrátů na trhu.

VITARGO® CREA-X

VITARGO® CREA-X

Proč bych měl používát kreatin spolu s Vitargem® než kreatin samotný?

Přijetím sacharidů se automaticky zvyšuje sekrece inzulínu (endogenního hormonu). Vyšší absopce kreatinu do svalů je připisována stimulaci kreatin-transportérů (zprostředkované působení inzulínu). Proto je konzumace sacharidů spolu s kreatinem tolik výhodná.

Jaký je glykemický index GI Vitarga®?

Mnoho lidí se běžně ptá na glykemický index Vitarga. Sportovní nápoje by měly mít vysoký glykemický index pro co nejrychlejší využití v organsimu což je přesně případ Vitarga. Nejsou známé přesné hodnoty, ale hodnoty (hladina inzulínu a glukózy v krvi) jsou vyšší než u běžně používaného maltodextrinu. ~ 137

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

1 komentář

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.