Milan Šádek: překvapivý výsledek na 2019 Portugal Pro

0

Katastrofa! Tak by se dala jedním slovem ohodnotit “práce” rozhodčích na profesionální soutěži v portugalském Lisabonu. Stejné slovo použil i redaktor časopisu Muscle&Fitness Honza Kavalír při psaní reportu z této soutěže.

Dle zcela střízlivých odhadů i dle zcela regulerního rozhodování měl soutěž vyhrát a kvalifikaci na 2019 Mr.Olympia si zajistit Lukáš Osladil a člen Amix Teamu Milan Šádek měl být nejhůře bronzový. Celá soutěž však dopadla tak jak si nikdo ani v nejčernějších snech nepředstavoval. Hodnocení nestranného reportéra Honzy Kavalíra můžete přečíst níže.

Článek převzat ze stránek Muscle & Fitness:

Závod PORTUGAL PRO je za námi a opravdu se nepovedl. Po všech stránkách snad kromě té závodní šlo o katastrofu. Závodníci napříč všemi kategoriemi reagují velmi negativně jak na jednotlivé výsledky, tak i na organizaci celé soutěže, během které na stage nastupovali profíci s nehorázným zpožděním. A zázemí v zákulisí? Hrůza. Trojice českých profíků – Bednář, Osladil a Šádek – dokonce trávila hodiny před soutěží a očekávaným nástupem na stage venku před halou. Bylo jim tam lépe, než v přeplněné hale bez pořádné rozcvičovny a klidu, který je před takovým závodem potřeba.

Vítězem se stal egyptský kulturista Mohamed Shaaban reprezentující kuwaitský Oxygen Gym. Mohamed má za sebou páté místo z loňského Bigman Weekend a třetí místo z Romania Pro. V Portugalsku na něj čekali mnohem kvalitnější závodníci a on jim svým vítězstvím vytřel zrak. To, jestli s výsledky každý souhlasí, nebo ne, je pak na každém individuálně. My vám v tuto chvíli nemůžeme poskytnout kvalitní fotografie, protože nikde na internetu nejsou. Můj subjektivní názor si můžete poslechnout v review, kdy jsem výsledky a jejich důsledky shrnul pro Muscle&Fitness v audio záznamu.

K českým závodníkům se dostaneme níže. Závod nedopadl nejlépe ani pro Iaina Valliera, který si chtěl v Portugalsku zajistit Olympii. To se mu však nepovedlo. Nezvládl přelet z Kanady a na formě se to projevilo negativně. Hrdinou závodu je mladý Francouz Florian Poirson. Ten získal profi kartu na přidružené amatérské soutěži a následně získal skvělé 4. místo. Závodníkům, jako je Lukas Wyler nebo Andrea Presti se tento i další verdikty rozhodčích vůbec nezamlouvaly. Já s nimi souhlasím. Florian si profi kartu zasloužil, ale objemově se ztrácel. Měl být podstatně níže.

Lukáš Osladil

Lukáš sice obsadil skvělé 2. místo, ale lidé přítomní na soutěži i fandové sledující závod živě na internetu se shodují, že byl Lukáš jasným vítězem. Lukáš sice nebyl 100%, ale i tak byl fantasticky připraveným závodníkem ve srovnání se startovním polem. Objemy i kvalitou svého egyptského soupeře též překonával.
Lukáš má 20 bodů v kvalifikačním žebříčku na Olympii a podle všeho do Tampy nepojede a bude doufat, my samozřejmě s ním, že to bude na kvalifikaci stačit.

 

Milan Šádek

Pro Milana dopadl závod katastrofálně. Z předpokládaného umístění v Top 3 a šance bojovat o vítězství bylo až 8. místo. Milan však závodil ve formě, která by se dala srovnat s tou z New York pro 13 týdnů zpátky. Znovu, nepochopitelný výsledek. Milan je skálopevně rozhodnut o Olympii bojovat dál, a proto bude za 2 týdny závodit v Tampě. Tam jej čeká tvrdá konkurence.

Výsledky Portugal Pro 2019 – kulturistika mužů open:

 1. Mohamed Shaaban*
 2. Lukáš Osladil
 3. Iain Valliere
 4. Florian Poirson
 5. Samson Dauda
 6. Henri-Pierre Ano
 7. Lukas Wyler
 8. Milan Šádek
 9. Andrea Presti
 10. Ole Kristian Vaaga
 11. Dani Kaganovich
 12. Boyan Ivanov
 13. Sergio Lima
 14. Slavoj Bednář
 15. Dan Cristian
 16. Manuel Canadillas,Camilo Diaz, Alexandre Nataf, Sergei Zebald, Raphael Chevallier

 

Foto: Pavel Šniager

Článek: Muscle & Fitness, redaktor: Honza Kavalír

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.