Na rovinu o hovězím proteinu

0

Neustálá hysterie okolo hovězího proteinu mě dovedla k napsání tohoto článku. Pokaždé, když se na internetu objeví nový protein, jehož zdroj bílkovin pochází právě z hovězích surovin, takřka okamžitě začínají naskakovat urážlivé komentáře na výrobce, že je podvodník. Pojďme si ukázat, že kritika není zcela oprávněná.

“Hovězí protein – ano nebo ne?”

Reklamní slogany konkurenčních firem dříve bezostyšně prohlašovaly, že je jejich “hovězí protein” vyroben “z hovězích steaků z argentinského skotu pasoucího se volně na loukách”, nebo, že jejich protein obsahuje více bílkovin: “protože je z hovězí svíčkové a tak je díky obsahu dalších aminokyselin ještě kvalitnější a především levnější!“.

Nezní to trochu nesmyslně? Rozumně uvažující zákazník se nad tím pozastaví a řekne si: “tady něco nehraje…”. Je všeobecně známo, že maso tvoří ze 60% voda, takže pokud správně počítáme: z jednoho kila pravé hovězí svíčkově, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 700 Kč na kilogram, zbude cca 400 g čistého masa. Sami si dokážete představit, kolik by asi byla koncová cena hovězího proteinu pro zákazníky.

Tyto slogany některé zmátly až natolik, že spousta lidí upadla v domnění: hovězí protein = bezpodmínečně vyroben z čistého masa. Následné zjištění, že některé výrobky nemají s hovězím masem vůbec nic společného, mnohé šokovalo. Dle následných testů českých kontrolních orgánů z toho vyšlo, že někteří výrobci dosáhli celkového obsahu bílkovin až 86 % z kolagenu.

Proto je logické, že chápeme určitou hysterii ohledně našeho produktu HydroBeef™ Peptide Protein, jelikož většina spotřebitelů má automaticky zafixováno – hovězí protein = podraz na zákazníka.

Jsme rádi, že proti těmto nesmyslným tvrzením zasáhly kontrolní orgány a celý trh v podstatě vyčistily. Tato situace neproběhla pouze v České repubice, ale i v USA. Americký kontrolní orgán FDA dokonce vydal v červnu nařízení, že všichni výrobci musí uvést zdroje bílkovin, pokud jde o použití kolagenu. Uznal, že jediný výrobce této suroviny na světě, firma Proliant, může použivat termíny “hovězí izolát” a “hydrolyzovaný hovězí izolát”, jejichž zdroj bílkovin je hovězí separát. Produkty firmy Proliant jsou pravidelně podrobovány náročným laboratorním testům.

Firma Amix Nutrition používá ve svém Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein patentovanou surovinu HydroBeef™ Proliant a díky certifikátům si stojí za tím, že náš hydrolyzovaný hovězí protein nebyl vyroben z kolagenu.

hydrobeef-logo

HydroBeef™ Proliant  využívá sílu hovězího masa tím, že eliminuje všechna negativa s ním spojená. Jedná se o komplexní bílkoviny získáné z bio-hovězí suroviny bez přidaných hormonů. Většina syrovátkových proteinů v oblasti sportovní výživy je zpracovávána chemickou cestou a pro vytvoření hydrolyzátu je dokonce často využíváno chemikálií.

To však u HydroBeef™ Proliant neplatí. Hydrolyzovaný hovězí protein vzniká ve složitém procesu za použití optimálního tlaku a vysokého teploty pro dosažení dokonalé hydrolýzy. Poté následuje finální sušení rozprašováním v horkém vzduchu. Finální výrobek HydroBeef™ Proliant je pak bohatý na důležité živiny, peptidy, aminokyseliny, nukleotidové frakce, vitamíny a minerály. Díky dokonalé hydrolýze má vynikací stravitelnost, rozpustnost a především využitelnost v organismu.

hydrobeef-logo2HydroBeef™ Proliant obsahuje 97% bílkovin, má nízký obsah kalorií, tuku, cholesterolu, sodíku a minimální množství cuku. Dusíkové skóre je více jak 100, což z něj činí vynikající, vysoce stravitelnou bílkovinu – a to dokonce ještě lépe než protein ze syrovátky.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein obsahuje značkový hydrobeef_box_webhydrolyzovaný hovězí peptidový protein HydroBeef™, který  obsahuje  vícesložkový protein s různou molekulovou hmotností. Přibližně 15% má molekulovou hmostnost 6000 Da, 55% se pohybuje v rozmezí 3000Da a zbylých 30% je ve formě tzv. “super peptidu” s molekulovou hmostností 500 Da a méně. Tento “super peptid” se řadí k tomu nejlepšímu, co lze po tréninku použít pro nejrychlejší dosažení pozitivní dusíkové bilance*, protože organismus nemusí protein nadále  trávit. Dokonalé naštěpení umožnuje okamžité opravy poškozených svalových vláken a jejich růst během anabolické fáze.

HydroBeef™ je dále obohacený o jedinečnou směs značkových peptidů PepForm™ Triple-Matrix a Lactobacillus sporogenes LactoSpore®.

TIP: Pro maximální využití této vlastnosti je třeba vypít proteinový šejk maximálně do 60 minut po tréninku, kdy je anabolické okno největší.

Neříkáme, že je HydroBeef™ absolutně nejlepší protein na trhu. Má také své nevýhody, co se týče chuti či přípravy.

Ale vzhledem k nulovému obsahu laktózy je vhodný také pro alergiky a nabízí další volbu při výběru produktu s vysokým obsahem proteinu.

*Dusíková bilance – cílem posilovacího tréninku je navodit stav, kdy syntéza bílkovin převažuje nad jejich rozkladem a sval se tak dostane do anabolického stavu (hypertrofie). Při posilování je snaha zachovat pozitivní dusíkovou bilanci, tzn. syntézu bílkovin. Negativní dusíková bilance se projevuje větším rozpadem bílkovin než jejich syntézou (tzv. degradací) a katabolismem svalové hmoty.

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.