Proč vaše cvičení nefunguje?

0

V posledních letech se hubnutí stává téměř synonymem pro negativní energetickou bilanci, tedy takový stav, kdy během dne přijmeme prostřednictvím potravy méně energie, než ji vydáme. Výpočet energetické bilance je určitě důležitý nástroj pro potlačování obezity a v žádném případě jej nechceme bagatelizovat, jenže… Někteří používají počítání kalorií pro matematické výpočty, aniž by věděli, že strava s nízkým obsahem kalorií k hubnutí nestačí. Navíc taková dieta nezabezpečí hubnutí správnou cestou.

V souvislosti s příjmem kalorií je vhodné připomenout, že třeba 200 kcal v případě jednoho jídla (například sacharidy s vysokým glykemickým indexem) není rovnocenných stejnému množství kalorií z jiného druhu potraviny (například libová bílkovina). Různé potraviny se stejným energetickým obsahem mají různé účinky na tělo, počínaje hladinou krevního cukru, inzulinémií (koncentrace inzulínu v krvi) a následným využitím a funkcí snědených živin konče.

Lidské tělo je komplexní systém buněk, které regulují tepelnou energii a tím i tělesnou teplotu pomocí sofistikovaných metabolických mechanismů, aktivitou hormonů (např. hormonů štítné žlázy) a ostatních tělesných činností, které nejsou závislé pouze na kaloriích v potravinách. Ze všech uvedených důvodů zřejmě nebude překvapením, že asi 60 % z denního příjmu kalorií se nepoužívá pro metabolismus.

Nestresujte se, ztloustnete

Stres je lidským organismem brán jako příprava na boj. V takovém případě nejen že se nedostatečně prokrvují periférie (z důvodu hrozícího vykrvácení při boji), ale současně se zastavují i veškeré důležité procesy uvnitř organismu, včetně trávení. Můžete tedy přijmout to nejzdravější jídlo s optimálními nutričními hodnotami, ale bude-li konzumováno ve stresu, živiny z něj nebudou absorbovány.

Ve stresovém období se v organismu vylučuje tzv. stresový hormon kortizol. Vysoká hladina tohoto hormonu nám zabraňuje spalování tuků či regeneraci organismu.

 

AmixTM The Cortisol Blocker´s je navíc obohacen o L-Tyrosin, L-Tryptofan, Alfa-lipoovou kyselinu a vitamín B6, který mimo jiné přispívá k normální funkci nervového systému, pomáhá k přirozenému metabolismu bílkovin a glykogenu, podporuje redukci únavy, vyčerpanosti a přispívá k regulaci hormonální aktivity.

The Cortisol Blocker´s

AmixTM The Cortisol Blocker´s je prémiový produkt založený na unikátní kombinaci světově známého fosfolipidu fosfatidylserinu a extraktu rostliny bakopy drobnolisté. Bakopa drobnolistá podporuje centrální nervový systém, paměťové a mozkové tonikum, pozitivně ovlivňuje hyppocampus.

AmixTM The Cortisol Blocker´s je navíc obohacen o L-Tyrosin, L-Tryptofan, Alfa-lipoovou kyselinu a vitamín B6, který mimo jiné přispívá k normální funkci nervového systému, pomáhá k přirozenému metabolismu bílkovin a glykogenu, podporuje redukci únavy, vyčerpanosti a přispívá k regulaci hormonální aktivity.

Relaxace naopak značí bezpečí, což je pro organismus signál, že může v klidu trávit, regenerovat, hojit rány a posílit orgány. Tento stav je důležitý nejen během jídla a trávení, ale také večer v první fázi spánku, kdy je v nejvyšší míře vylučován „regenerační“ růstový hormon. Ten opravuje tkáně poškozené během denních aktivit a za tímto účelem využívá tukových zásob. Aktivitu růstového hormonu však potlačuje kromě vysoké hladiny krevního cukru rovněž vysoká míra stresu.

Řešení hledejme v cukru

Poslední dobou se zdá být čím dál více patrné, že cukr (sacharóza) je právem řazen mezi jeden z pěti tzv. bílých jedů. Cukru totiž bývá přičítáno mnoho civilizačních chorob včetně cukrovky, obezity, předčasného poškození kloubů a dokonce i rakoviny a Alzheimerovy choroby. Pozitivní zkušenost, že bez sladkostí se dá žít, mělo mnoho generací před námi. Výroba cukru výrazněji vzrostla až v 16. století, ale přesto zůstával minimálně až do konce 18. století luxusním produktem jen pro špičky společnosti. K masovému rozšíření cukru došlo až s růstem životní úrovně v devatenáctém a především pak ve dvacátém století. Že bychom byli v souvislosti s jeho konzumací zdravější nebo vitálnější než naši předkové si asi dnes netroufne tvrdit nikdo. 

Glykemický index, glykemická nálož

Při posuzování různých druhů potravin v praxi je třeba vzít v úvahu jejich glykemický index a glykemickou zátěž. Tyto fyziologické parametry, které jsou součástí současného odborného jazyka nejen výživových poradců, hodnotí kvalitu a množství živin. Posouzení glykemického indexu a nálože poskytuje informace potřebné pro udržení hladiny cukru v krvi a metabolismu sacharidů pod kontrolou. Potraviny s vysokým glykemickým indexem a náloží obsahují mnoho sacharidů, které jsou rychle vstřebávány. To s sebou nese rychlý nárůst krevního cukru a z toho plynoucí inzulinémie. Tyto podmínky vyvolají ukládání energie do tuků místo jejich spalování k výrobě energie.

Sport je životní nutnost

Hodiny tělesné výchovy nejsou ve školním rozvrhu jen jako nástroj pro hledání olympijských talentů nebo zlepšování průměru známek (u stále klesajícího počtu dětí) či naopak jako strašák (pro vzrůstající většinu). Měly by v dětech a mládeži vybudovat především kladný vztah ke sportu a základní pohybové dovednosti, což jsou věci v životě velmi důležité. A to ne proto, abychom s odkazem na Tyrše zvládli veletoč, nebo v duchu Cimrmana doběhli odjíždějící vlak i s kufry v ruce. Ale především proto, že sport je nesmírně důležitý pro potlačení obezity a posílení celkového zdraví organismu. Dvě a půl hodiny sportu týdně sice nestačí k dosažení optimálních benefitů z hlediska ztráty tělesné hmotnosti, ale je to dostatečná doba ke snížení rizika infarktu a kardiovaskulárních chorob až o čtvrtinu.

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.