Rozhovor s Milanem Šádkem před 2017 Olympia Showdown

0

Skvělá tělesná predispozice, motivace, píle a vytrvalost. To jsou 4 hlavní rysy, kterými můžeme charakterizovat Milana Šádka (28let), jednoho z nejtalentovanějších kulturistů současnosti v České republice. Milan se krok po kroku vypracoval do špičky ve svém oboru. Nyní ho čeká start na vůbec největší kulturistické soutěži na světě – 2017 Olympia Weekend v Las Vegas.

Sleduj Milana Šádka IFBB Pro na jeho facebookovém profilu či instagramu.

Dávám si vysoké cíle, na Olympia chci být v TOP 5.

Milane, v květnu jste vyhrál profesionální soutěž Europa Charlotte Pro v USA a vítězství vás katapultovalo rovnou na Olympii, nejprestižnější soutěž v kulturistice na světě. Jak se těšíte do Las Vegas? 

Do Vegas se těším z více důvodů, ale samozřejmě ten nejdůležitější je účast na samotné Olympii. Soutěžit na této akci znamená pro spoustu kulturistů něco téměř nedosažitelného, stejně tak i pro mě to byl vždy sen. Je to naprostý vrchol, čeho jde dosáhnout, a jsem rád, že se mi tohle podařilo. Druhý důvod je ten, že město Las Vegas máme všichni rádi, v loňském roce jsme totiž měli v Las Vegas svatbu. Byl jsem tam jen já, moje žena Jana a syn Jirka. Slíbil jsem mu, že udělám maximum, abych se na tuto soutěž probojoval, a když se mi to povede, vezmu ho s námi.

Už máte nějaký podrobnější harmonogram, kdy do Las Vegas poletíte, kde potrénujete a tak?

Ano, právě řešíme letenky. Chceme přiletět v sobotu, abychom tam byli necelý týden dopředu, adaptovali se na časový posun a já se mohl co nejlépe aklimatizovat. Tohle jsme například na New York Pro trochu podcenili a já byl na soutěži strašně vyčerpaný. Plánuji trénovat v City Athletic Clubu,  kde to již znám. Stejně tak jsme zarezervovali hotel, se kterým máme dobré zkušenosti právě ze svatebního pobytu. Je přímo na okraji, ideálně umístěn, do fitness centra je to 10 minut.

Porazil jste dalšího Čecha vojtu Koritenského, který se na Olympii podíval v roce 2016. Zjišťoval jste od něho nějaké informace a postřehy z loňského ročníku?  

Zatím jsem toho moc od Vojty nezjišťoval, ale určitě se za ním zastavím ještě na nějaký trénink a zjistím podrobnosti o samotné soutěži. Chci být co nejlépe připravený a nic nenechat náhodě. Bude to moje první a poslední Olympie v kategorii 212 lbs.

Co od účasti na Olympii očekáváte?

Já si dávám vždy vysoké cíle, takže cílem je být v TOP 5.

Jakou přípravu máte nastavenou od trenéra Tomáše Bureše?

Po jarních soutěžích jsem měl volnější režim, netlačil jsem na pilu. Po návratu z New York Pro jsem se hned vrátil do dietního režimu, nyní stále trénuji, dělám vše, jak jsem dělal, jen mám o něco málo víc sacharidů, abych měl energii tvrdě trénovat. Neděláme žádnou objemovou fázi, protože mám problém se do těch 212 liber dostat. Už tak tam patřím k největším a nejvyšším závodníkům, takže se soustředíme hlavně na detaily. zkusíme přijít na to, jak zlepšit spodní část zad a přitom nenabrat svalovou hmotu, abych se vešel do limitu.

Co vylepšit, aby vaše forma na Olympii byla ta nejlepší ze všech? 

Problém je, že není prostor na vylepšování, protože ten váhový limit je pro mě strašně omezující. Víc svalů mít nemůžu, protože bych byl těžší. Zkusíme vytvořit ještě více detailů, než jsem měl. Formu udělat umíme, což bylo vidět na Europe Charlotte Pro. V New Yorku to bylo časově velmi natěsno, protože vážení bylo ve stejný den jako soutěž (normálně bývá vážení o den dříve), takže jsem neměl čas správně nacukrovat a nebylo to úplně podle představ, ale bylo to to nejlepší, co šlo za daných podmínek udělat.

V New Yorku jste skončil třetí. Převládala u vás spíše spokojenost nebo zklamání z tohoto výsledku? 

Na to se mě ptá hodně lidí. z výsledku šťastný nejsem, ale spokojený jsem. New York Pro je specická soutěž, je to třetí nejprestižnější soutěž a jsem rád, že jsem byl v TOP 3. možná to může po prvním místu v Charlotte pro někoho znít jako zklamání, ale já to tak neberu. Vím, že kdyby byl jiný panel rozhodčích, mohlo to dopadnout jinak a já mohl být první. Tohle se prostě stává a nerad pak řeším, jak to mělo být.

Zatrénoval jste si tam s Ronny Rockelem v jednom z nejlepších fitness na světě. Jaký na vás Ronny udělal dojem?

Ronny je kulturista, který je na špičce mnoho let, a lidi, rozhodčí a všichni kolem ho uznávají. má velké jméno, spoustu zkušeností a jsem rád, že jsem s ním mohl trénovat. Rád s takovými lidmi cvičím, protože se od nich snažím něco přiučit, vyzkoušet něco nového, zkusit to aplikovat do svého tréninku.

Dal vám nějaké rady do tréninku?

Rady ani ne. na této úrovni už se nedá radit, protože všichni co jsme v Pro, tak jsme tam z nějakého důvodu. Spíš si všímám, jaký přístup k tomu mají ostatní: trénink s Flexem Lewisem, Ronny Rockelem nebo Dennisem Wolfem je jiný, každý trénuje úplně jinak, přitom všichni patří k těm nejlepším. Každý si musí najít svůj způsob, který mu vyhovuje nejvíc.

Vaším sponzorem je společnost Amix Nutrition, se kterou jste podepsal prodloužení kontraktu. Jak hodnotíte Vaši dosavadní spolupráci?

Myslím, že výsledky spolupráce mluví za vše. S Amixem jsme začali spolupracovat ve chvíli, kdy se mi nepodařila jedna soutěž, do které jsem vložit spoustu úsilí. Bylo to v roce 2013 a tou soutěží byl Arnold Classic Amateur v USA. Spoustu lidí mě sledovalo a věřilo, že mohu vyhrát dostat se tím do profi. Bohužel se to nepodařilo a nakonec jsem se umístil na sedmém místě, což byl po tom velkém očekávání propadám. Spoustu fanoušků mě v té chvíli “pohřbila” a mysleli, že je to můj konec. V tu největší chvíli pro mě se ale objevil Amix a dohodli jsme se na spolupráci. Díky tomu se mi mnohem lépe připravovalo a uběhlo 5 let a za tu dobu spolupráce jsem nejen stihl získat PRO kartu, ale taky jsem vyhrál letos svoji první profesionální soutěž a přímo jsem se kvalifikoval na Olympii v Las Vegas. Obrovský podíl na tom má právě spolupráce s Amixem. Bez této spolupráce bych neměl takové možnosti a zázemí to dokázat. Jinými slovy jsem si jistý, že bych nebyl tak daleko, kde jsem.

Prozradíte, jak momentálně vypadá Vaše AMIX suplementace?

Díky silné podpoře si mohu suplementaci dopřát ve velké míře. Kvalitní stravu mám zajištěnou od Fitnessmenu a DZ Klatovy, takže ten základ v podobě výživy je 100%. Proto mohu klást takový důraz na suplementaci a těžit z ní další výhody a dopřát tělu maximum pro to, aby mohlo růst a regenerovat.

Který produkt patří mezi Váš nejoblíbenější a proč?

Rozhodně HydroPure, protože je nejen chuťově úžasný, ale je lehce stravitelný a jde cítit, jak rychle projde žaludkem, takže mohu další jídlo sníst dříve. Instatní BCAA používám každý den, vždy si do 1,5l vody dám 1 nebo 2 odměrky a to je víceméně můj pitný režim. Vypiju denně tak 3-4,5 l BCAA a k tomu 1,5 l vody.
PeAmix… miluji arašídové máslo!

Hodně cestujete, jak řešíte stravování na cestách?

Vždy si s sebou beru v sáčky s proteinem, proto jsem rád, že už v tomto balení je i HydroPure. Každé ráno si uvařím horkou vodu, zaliju vločky a přidám protein. Tímto řeším snídaně. Přes den pak mám navařené krabičky od fitnessmenu, takže jen sháním, kde ho ohřát, nebo ho sním studené. Takto mám 4 krabičky na den. Po tréninku mám vždy protein, stačí sáček, shaker a voda. Před spaním si do tvarohu dávám další sáček proteinu a PeAmix, které se dělá v balení po 50 gramech. To balení je úžasné, vozím vždy pár kusů v autě, kdybych měl hlad…
Dále mám pillbox, kde si přesypu to základní minumim: MultiHD, Vit C, Omega3, Vit B.

Po soutěži vždy panuje tradice dopřát si něco dobrého. Na co máte chuť obyčejně Vy?

Většinou mám chuť na nějaké maso, ale teď jsem si vždy dal salát. Tento rok prostě moje tělo chce něco čerstvého 🙂 Sice se mi každý diví, proč salát, ale prostě to tělo chce. Nejsem ten typ, co by musel jíst kraviny a cpát se nesmyslama. Z toho jsem vyrostl. Takže salát a jako další jídlo nějaký steak, nebo prostě maso.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí na Tvé první Olympii.

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.