Recept na proteinový choco chia puding

0

Na začátek nového týdne Vám přinášíme další z receptů se zázračnými chia semínky. Více o jejich účincích a nutričních hodnotách se dočtete zde. My jsme se tentokrát rozhodli využít jejich úžasné vlastnosti vytvořit ve spojení s tekutinou gelovou strukturu a vyzkoušeli pro vás chia puding, který jistě potěší všechny “čokoholiky” 🙂

Ingredience:

  • 30g IsoPrime CFM (příchuť čokoláda)
  • 5 lžic ChiAmiX chia semínek
  • 1ks zralejší banán
  • 1 lžíce kakaa
  • 100ml vody

Průměrné nutriční hodnoty:

Bílkoviny Sacharidy z toho cukry Tuky z toho nas. Energie Vláknina
34,5g 17,17g 13,5g 10,8g 2g 331,58kcal 16,7g

Postup:

Puding je nejen výborný, ale také hotový během chvilky a velmi jednoduchý. Zralejší banán rozmačkáme vidličkou, či rozmixujeme, přidáme všechny suché ingredience – protein, ChiAmix chia semínka a lžici holandského kakaa.

Zlehka promícháme a pak už nezbývá než přidat poslední ingredienci – vodu, která nám vše krásně spojí. Důkladně promícháme všechny složky a dáme “puding” na chvíli odležet do lednice. Můžete ho nechat v lednici přes noc a ráno si ho dopřát jako výživnou snídani, ale bohatě mu postačí i pár minut. U nás se nedožil ani půlhodiny 🙂 Podávat můžete jen tak, nebo ještě dozdobit dle libosti – u nás vyhrál čerstvý banán, sezamové semínko a pekanové ořechy. Dobrou chuť!

 

Share.

Informace o autorovi

Korektura textu, rozhovory nejen s Amix Teamem, články o sportovní výživě.

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.