Zdravé trávení = růst svalové hmoty

0

Zdravé trávení klíčem pro růst svalové hmoty.

Enzymy jsou jednoduché či složené bílkoviny, které řídí chemické reakce a biochemické procesy v těle. Bez nich by bylo tělo pouze neživým kusem hmoty. V našem těle se nacházejí 3 druhy enzymů, trávicí, metabolické a exogenní, to jsou ty, které jsou přijaté s potravou.

Každý člověk v sobě má takzvaný enzymový potenciál, tzn. počet enzymů, které může za svůj život spotřebovat. Jakmile dojde k vyčerpání zásob, nastává v těle smrt. Proto je naprosto nezbytné přijímat velké množství enzymů právě v potravě.

Ovšem exogenní enzymy můžeme získat pouze z nevařené, nezpracované syrové stravy, která zahrnuje ovoce, zeleninu, naklíčená semena a ořechy. Tato potrava šetří naše vlastní zásoby, usnadňuje tělu trávení a naše vlastní enzymy se mohou věnovat obnově a regeneraci buněk, opravám v organismu a výstavbě svalů.

Pokud je však konzumována převážně vařená strava, tělo je velmi vyčerpané, slinivka břišní je nucena k vyšší produkci trávicích enzymů na úkor metabolických a my si tím zkracujeme život. Konzumace velkého množství syrové potravy vám prodlouží život a v některých případech dokonce zachrání. V případě, že syrová strava není součástí vašeho jídelníčku v dostatečném množství  tak je možné enzymy doplnit formou např. Enzymex Multi.

Více než 90 % jídla zkonzumovaného člověkem, stravujícím se západním stylem stravování, je uvařené nebo jinak zpracované. Je jedno, jestli potrava projde vařením, pečením, smažením či dušením, jakmile je použita teplota vyšší než 45 ˚C, ničí se všechny životně důležité enzymy. Výsledkem je špatné trávení, pocit těžkosti, nadýmání, kvašení potravy ve střevech a jiné trávicí problémy, které mohou vést k dalším, mnohem závažnějším problémům.

Ve sportech, kde je růst a tvorba svalové hmoty jedním z hlavních cílu je správné trávení důležitým elementem. Proto je vhodné během vysokoproteinových diet vhodné doplňovat nedostatek trávicích enzymů pro správné fungování trávicího systému.

Produkty pro zdravé a rychlejší trávení.

Enzymex® Multi

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.