Běhejte a získejte vysněnou postavu

0

Hledání té pravé cesty k hubnutí je někdy hodně složité. Chcete-li jít s váhou dolů, redukovat svoji hmotnost, vytvarovat postavu, počítejte s tím, že to stojí hodně dřiny a úsilí. Pokud však najdete tu správnou cestu, pomalými krůčky zcela jistě dosáhnete svého vysněného cíle. Vystavte své staré postavě stopku a dodržujte vše, co jste si předsevzali. Je úplně jedno, kolik ukazuje displej na vaší váze, důležité je, že každý pokrok pro vás bude znamenat větší motivaci a odhodlání vytrvat a pokračovat.

Jednou z účinných sportovních aktivit je běhání. Jde o sportovní aktivitu, s kterou můžete začít, i když máte pár kilo navíc. Běhání si regulujete dle svých možností, a tak se vám nemůže stát třeba jako při skupinovém cvičení, že se vám jeho intenzita nebude líbit. Běh vám dokáže zformovat tělo a zlepší vaši kondici. Výhodou je, že běhat můžete v jakémkoli ročním období, a jestli máte rádi podzim, neváhejte a začněte hned. V druhém případě vyrazte do fitness centra a využijte možnosti cardio zóny, kde pod dohledem osobního trenéra vyzkoušíte speciální cardio stroje, kde budete moci střídat svižnou chůzi a běhání, budete si sami regulovat rychlost pásu a kontrolovat tepovou frekvenci.

A jaká má být správná tepová frekvence, abyste dokázali zhubnout? Existuje ustálený vzorec, který vám pomůže vypočítat si přibližnou frekvenci, v které byste se měli při aerobní aktivitě pohybovat. Tepová frekvence udává počet tepů srdce za jednu minutu. U žen se vypočítává maximální tepová frekvence pomocí vzorce 226-věk, u mužů 220-věk. Proto abyste však spalovali tuky, musíte se pohybovat cca v 60%-70% této maximální tepové frekvence. K hlídání své frekvence můžete používat speciální hodinky, tzv.sporttestery nebo vám ji hlídá přímo váš cvičební stroj. Pozor však na to, tyto hodnoty považujte pouze za orientační. (článek o tepové frekvenci naleznete i v tomto článku)

Pokud máte víc jak pět kilo nadváhy a nikdy jste žádný sport neprovozovali, je vhodné začít zpočátku se svižnější chůzí. Až když se budete cítit fyzicky lépe, můžete zařadit pomalý jogging. Začátečníci by měli zpočátku běhat aspoň třikrát týdně půl hodiny a postupně každý týden zvětšovat dávky zhruba po pěti minutách. Nejde o to běžet rychle, ale vytrvat v pohodovém tempu co nejdéle.

 

Hlídejte si linii

Běhání je fyzickou aktivitou, která vám přinese výsledky v oblasti hubnutí, tedy pokud sportujete pravidelně a dodržujete správný jídelníček. Pokud však chcete pomoci svému tělu získat štíhlou postavu snáze a rychleji, můžete zkusit některý z produktů z kategorie spalovače tuků. Zde naleznete produkty určené především pro hubnutí a další speciální přípravky usnadňující cestu k vysněnému cíli.

Doplňujte energii

Během běhání ztratíte velké množství energie, a proto je potřeba energii doplňovat. Existuje mnoho produktů, které vám pomohou dodat ztracenou energii v krátkém časovém intervalu. V kategorii Gainery a sacharidy naleznete sortiment pro doplnění glykogenových zásob. V sekci Gely najdete pak produkty určené především pro vytrvalostní sporty, mezi které běh bezesporu patří. Vybrat si tak můžete z řady produktů určených pro užívání před tréninkem, během tréninku nebo po tréninku. Energii a tekutiny lze také doplňovat ve formě iontových nápojů. Stimulaci organismu, protikřečové řešení a regeneraci vám zajistí regenery.

Správné vybavení je nutností

Pokud začnete s běháním, je důležité, abyste na to měli správné vybavení. Základem každého běžce je kvalitní pevná sportovní obuv, v které se vaše nohy budou cítit jako v pelíšku. Pevná podrážka a dobrá prodyšnost jsou dva faktory, které byste si měli při koupi běžecké obuvi ohlídat. Kromě obuvi nezapomeňte i na vhodné oblečení. Pokud půjdete běhat nyní v podzimním období, doporučujeme obléct si více tenkých vrstev nebo zakoupit si speciální funkční oblečení určené na běhání. Vaše pokožka potřebuje také dýchat, a proto jedna silná vrstva neprodyšného oblečení není tou pravou volbou.

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.