Curum-IN RAPID: produkt, který by neměl být přehlížen

0

Zdraví a posílení imunity. Tyto dvě slova patří, v souvislosti s aktuáním děním ve světe, k nejvyhledávanějším na českem internetu. Jistě si sami vyhledali, že imunitní systém můžete posílit především správným žívotním stylem – dostatek odpočinku, pohyb v přírodě či konzumace čerstvých potravin (ovoce, zelenina, ryby).

Svou imunitu lze také posílit díky suplementům, kterých je na trhu naštěstí stále dostatek.  Určitě znáte vitamín C, B-komplex, vitamin D či vitamín E. Existují však i další jiné látky, které mohou být pro člověka prospěšné.

Co to je Kurkumin

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), je jednou z nejvíce důkladně prozkoumaných rostlin. Její vlastnosti jsou  předmětem více než tisíců kladných recenzovaných a publikovaných biomedicínských studií. Je to druh pěstovaný v jihovýchodní Asii, ale především v Indii byl a je po staletí široce používán v ajurvédské (tradiční indické) a čínské medicíně. K farmaceutickým účelům se sbírá oddenek (pakořen) rostliny, se kterého se speciální vhodnou technologií zpracování vyrábí extrakt z kurkumy, který dosahuje při jeho nejlepší kvalitě vysoké čistoty a to až 95% polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty, získané z kořene kurkumy Curcuma longa. Patří do skupiny polyfenolů, která zahrnuje všechny bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Všechny polyfenoly jsou antioxidační, ale některé skupiny jsou silnější než ostatní. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty. 

Zvýšení účinnosti kurkuminu

Kurkumin má perorálně špatnou biologickou dostupnost, proto třeba ho kombinovat o další látky např extrakt z černého pepře piperin BioperinJeho protizánětlivé účinky oceníme především v tlustém střevě, kde nám může pomoci i s trávením .

Kurkuma jako silný antioxidant

Oxidační stres je jedním z mechanizmů, které se podílí na předčasném stárnutí i řadě onemocnění. Tento stres způsobují volné kyslíkové radikály, což jsou vysoce reaktivní molekuly, které mají nespárované elektrony. Tyto volné radikály nejčastěji reagují s důležitými organickými látkami jako jsou mastné kyseliny, bílkoviny nebo, pro nás nejvíce důležité, lidská DNA.

V posledních 10letech se začalo mluvit látkách – antioxidantech, které jsou prospěšné tím, že chrání organismus před těmito radikály.

Právě kurkumin je považován za silný antioxidant, který dokáže zneutralizovat volné radikály a zabránít oxidačnímu stresu. Další pozitivní funkcí je jeho schopnost zesílit účinky ostatních antioxidačních enzymů.

Z těchto důvodů by neměl být kurkumin opomíjen. V prvé řadě volné radikály přímo blokuje a a za druhé zlepšuje účinnost vlastních antioxidačních mechanismů lidského těla.

CURCUM-IN RAPID

Curcum-IN® Rapid obsahuje patentovanou směs tří kurkuminoidů, obohacenou o extrakt ze zeleného čaje a zelených kávových zrn. Obsažený extrakt z černého pepře BioPerine® zajišťuje normální trávení a pomáhá zlepšit biologickou dostupnost kurkuminu. Vše dohromady se stává výborným přírodním antioxidantem, který zabraňuje tvorbě volných radikálů.

Kurkumin jako antidepresivum

Zvýšený stres je přirozenou odpovědí organismu na aktuální dění. Věděli jste však, že nadměrný stres oslabuje nás imunitní systém. Jedním lékem, který Vám můžu doporučit je vypnout televizi a přestat sledovat internet. Vědci na Mrchordově unverzitě však přišli se studií, prokazující přímý vliv kurkuminu na depresivní pocity. Vyšší dávky této látky mohou přispět ke snížení stresu jako takového.né pokusy byly již dříve provedeny na zvířatech, nicméně teď se potvrdilo, že kurkumin pomáhá i lidem.

Existuje spousta lékařských studiíí a výzkůmů, kterými vás nechceme zatěžovat a troufáme si říct, že by pro většinu z vás byly nesrozumitelné. Pokud však i přesto chcete získat více informací o této ingredienci klikněte na tento odkaz: https://examine.com/supplements/curcumin/

 

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.