EcdySterone – jediný volně prodejný anabolický steroid

0

Slyšeli jste již termín Ecdysterone nebo Beta ecdysterone?

Pokud jste fanoušci Milana Šádka, pak určitě. Právě Milan je velkým propagátorem těchto přípravků a již dříve jste se mohli dočíst, že jich v přípravě na Olympia Amateur spotřeboval neuvěřitelné množství. Pojďme si ukázat, jak tato látka vůbec na tělo působí a zda má účinky podobné anabolickým steroidům.

Ecdysterone

Ecdysterone

Co je vlastně ecdysterone?

Beta-ecdysterone, známý tako jako ecdysterone (20-Hydroxyecdysone), je přirozeně se vyskytující steroid v rostlinách nebo kuklách hmyzu. Je široce používán kulturisty a fitness nadšenci pro růst svalové hmoty či hubnutí tuku. Bývá propagován jako přírodní a zcela legální alternativa k hormonálním steriodům a dále jako silná podpora přirozeného růstového hormonu bez negativních následků.

Beta Ecdysterone: vedlejší účinky a poziviva

Jak jistě víte, testosteron je látka, která primárně působí na růst svalové hmoty. A proč, že se stal mezi příznivci fitness stylu Beta Ecdysterone tak populární? Je to právě díky vysoké podobnosti s lidským testosteronem. Další zajímavou věcí je, že ecdysterone podporuje spalování tuku a zabraňuje i jeho ukládání. To vše díky působení na hladinu cukru v krvi.

 Jak ecdysterone působí?

Ecdysterone má mnoho příznivců i odpůrců. První studie tvrdí, že tato látka podporuje růst svalové hmoty, druhá, že dávkování a množství obsažené v suplementech je příliš malé na to, aby měl ecdysterone vůbec nějaký vliv na organismus.

AMIX™ Ecdy Sterones

AMIX™ Ecdy Sterones

Může pomoci při osteoporóze:

Zajímavé ale je, že studie prováděné na myších prokázaly přímý vliv ecdysteronu na růst kloubní chrupavky a zesílení růstových destiček. To je pozitivní zprávou pro všechny, kdo touto nemocí trpí. Studie na lidský organismus je však v počátcích, tudíž si budeme muset ještě několik let počkat na výsledky.

Kolik a v jaké formě?

Ecdysterone se nachází ve více jak 150 druzích rostlin (například brazilský ženšen). Nejlépe stravitelná a také nejběžnější forma v prodeji je prášek v kapslích.

Dle prováděných studií je bezpečná dávka okolo 5mg na kg tělesné váhy, ačkoliv většina firem se suplementy uvádí znatelně menší dávky (50 – 90 mg). Jsou také tací, kteří tvrdí, že pro uspokojivé výsledky je třeba o mnoho větší dávky.

Pro maximální účinky je však vhodně dávkovat 300-500mg denně. Doporučuje se kombinovat s kyselinou asparagovou pro zvýšení účinnosti.

Má ecdysterone negativní účinky?

Amix™ Beta Ecdyx

Amix™ Beta Ecdyx

Prozatím nebylo zjištěno žádné negativní působení na lidský organismus. Nebyly zaznamenány žádné negativní změny, ani vysoký level toxicity.

Největší skeptici samozřejmě útočí na nesmyslná tvrzení prodejců, kteří tvrdí, že vám ecdysterone zajistí šokující objemy za velmi krátký čas. Věty typu: “Profesionální kulturisté Vám budou závidět!”, kterými je občas propagován, zní opravdu podezřele.

Roky práce a odříkání se samozřejmě nedají ničím nahradit, ale díky ecdysteronu je možné tento čas znatelně zkrátit. A to zcela legálně a bez jakýchkoliv rizik.

Díky ecdysteronu je možné budovat čistou svalovou hmotu a postupně spalovat tuky zároveň. A to je přeci sen každého z nás, kdo věčně lítá mezi objemovkou a rýsováním! 🙂

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.