Milan Šádek IFBB Pro: rozhovor pro Vitaland

0

3. místo 2019 NEW YORK PRO, 2. místo na 2019 PUERTO RICO PRO, 4. místo British Grand Prix 2019, 8. místo Portugal PRO. Tím by se daly shrnout letošní úspěchy Milana Šádka v soutěžní sezóně 2019.

Milane, usilujete o postup na Olympii 2019, přibližte našim čtenářům, jaká jsou kritéria pro účast na ní?

Jsou 2 možnosti. První je vítězství na některé z profesionálních soutěží. Druhá možnost je umístit se v celkovém žebříčku soutěžích na prvních 3 místech. Do žebříčku se sbírají body během celé sezóny a body se získávají za umístění na druhém až pátém místě. Například za druhé místo máte 4 body, za třetí 3 body, druhé místo má 2 body a pátá pozice na soutěži je za bod. Na konci sezóny, což je po soutěži Tampa Pro se uzavře žebříček a tři závodníci s nejvíce body dostanou pozvánku na Olympii do Las Vegas. Nejlepší je samozřejmě zvítězit, protože pak má člověk jistou účast, zatímco bodově se to po každé soutěži mění a do poslední chvíle nevíte, jestli vás někdo nepředběhne.

Na prestižní soutěži v USA jste byl třetí, v Portoriku dokonce druhý, ale ve Velké Británii rozhodčí upřednostnili vaše soupeře, ačkoliv podle diváků jste měl znovu bojovat o medailové pozice. Jaké pocity jste si přivezl z této soutěže?

Samozřejmě jsem byl zklamaný, protože věřím, že to druhé nebo třetí místo být mělo. Ale Anglii jsem vzal sportovně a soustředil jsem se na další soutěž, která mě čekala v Portugalsku.

V TOP 3 byly 3 Angličané, to už je přinejmenším trochu zvláštní, nemyslíte?

Bylo to British GP… Jak říkám, jde se dál.

Co soutěž v Portugalsku o tomto víkendu, jaké dojmy si z ní přivážíte?

Na téhle soutěži jsem do poslední chvíle věřil, že budu bojovat o 1-2 místo s Lukášem Osladilem. Ale rozhodčí mě vyvolali až ve třetím vyvolávání a postavili mě kolem 10-12. místa. Pak najednou jak kdyby si něco uvědomili, posouvali mě dopředu ale to už bylo pozdě a skončil jsem osmý. Nemám v úmyslu znehodnocovat práci rozhodčích, ale kdo to viděl, tak si názor udělá sám. Kromě mého umístění jsem v Portugalsku zažil podivnou organizaci, kdy jsme jako profesionální závodníci místo slušného backstage čekali venku před halou, protože uvnitř nebyl prostor. Aby toho nebylo málo, tak na naprosto každé soutěži je nám k dispozici team lidí, kteří se nám starají o soutěžní barvu od začátku až do konce soutěže. Jenomže jsme šli na podium po 5 hodinách čekání a v době, kdy nám měli aplikovat soutěžní lesk, tak tam už nikdo nebyl. Já si naštěstí nosím vlastní, ale ostatní ho neměli, takže moje žena ostatním závodníkům pomohla a natřela je naším leskem…

Byl jste spokojený se svou aktuální formou?

V Portugalsku jsem se představil ve své letos určitě nejlepší formě, i proto tomu verdiktu rozhodčích nerozumím.

Za dva týdny míříte na další závody do Tampy, kde budete znovu usilovat o vítězství. Prozraďte, jak se na to, za tak krátkou dobu co nejlépe fyzicky připravit?

Fyzicky připravený jsem, jde jen o to vydržet tu únavu. Jsem 29. týden v tvrdé dietě, mám za sebou za posledních 10 týdnů už 4 soutěže a cítím, že bych potřeboval odpočinou. I proto po dopoledním tréninku usínám abych byl schopný se večer vrátit do gymu na druhý trénink. Ale nejtěžší v současné chvíli je to po psychické stránce. Abych mohl naplno trénovat, tak se se svojí ženou a synem neuvidím 3 týdny. Bydlíme 300km od sebe a já už nemám energii ani čas za nimi na víkend přijet, protože teď jde o hodně, mám poslední pokus se dostat na Olympii a k tomu všemu se do Tampy přihlásili opravdu velké jména. Je to velký tlak.

V Americe se vám dlouhodobě daří lépe, bude to pro vás lepší destinace i po psychické stránce?

Určitě ano, protože mám vážně pocit, že tam jsou rozhodčí méně ovlivnitelní a rozhodování je férově. Bude se mnou můj bratr, takže věřím, že v něm budu mít taky silnou oporu a vše dobře dopadne. Co se týče samotné Ameriky, tak já to tam mám moc rád, je to odreagování z toho stereotypu. I ty závěry přípravy jsou tam snesitelnější, protože v obchodě je pro mě lepší výběr potravin a hlavně jak jsem říkal, mám to tam rád a těším se.

Patříte mezi stabilní členy AMIX týmu, máte svoji TOP 5 suplementů, které nejraději užíváte?

Určitě jsou to proteinové přípravky, z kterách střídám HydroPure, OptiWhey CFM a letošní novinka ZeroPro Protein. Každý den samozřejmě nesmí chybět Omega3, Multi-HD, Probio Forte a vitamin C. Instantní BCAA jsou součástí každého tréninkového nápoje a před tréninkem jsem si oblíbil další letošní novinku a to AAKG SHOT  pro lepší prokrvení a napumpování.

Jaké novinky AMIX byste našim čtenářům doporučil vyzkoušet?

Určitě AAKG a Gourmet Protein. Ten protein sám používám jako náhradu opravdu výborné svačiny. Pokud chcete podpořit spalování a nebo jen zvýšit výkon, tak před tréninkem zkuste X-fat, funguje výborně.

V současné době „frčí“ krabičkové stravování, využíváte ho nebo si jídlo připravujete?

Já si své krabičky připravuji od 13 roků a doposud se to nezměnilo. Bylo ale období 2 let, kdy jsem spolupracoval s jednou kvalitní firmou, která mi připravovala jídlo a musím uznat, že to opravdu úžasné se nestarat o vaření a plánování. Jen si z lednice vytáhnout jídlo a kdekoliv a kdykoliv si ho podle potřeby ohřát a sníst. Pokud máte tu možnost, doporučuji využít, ale musí to být opravdu dobrá firma, protože jsem u svých přátel a klientů viděl i velmi podivné krabičky 🙂

Kolik tekutin denně vypijete a co?

Pravidelně piju 4-5 litrů a 90% tvoří voda ochucená instantními BCAA nebo iontovými nápoji, především teď v létě. Přiznám se, že je používám jako „oslazení“ vody, takže v nízkých koncentracích, ale po celý den.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v další kariéře i osobním životě.

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.