Nejlepší antikatabolické a anabolicky efektivní suplementy

0

Podpora růstu svalové hmoty je hlavním cílem téměr každé sportovní aktivity, která využívá sportovní trénink. O růst svalové hmoty hovoří nejen kulturisté, závodníci v kategorii mens Physique, ale také bodyfitnesky a bikini fitnessky.

Primárním impulzem k anabolizaci svalů je především vhodně zvolený trénink doplněný o stravu podporující její růst. To znamená dodání dostatečného množsví energetických (sacharidy a překvapivě i tuky) a stavebních složek (bílkoviny, které se v procesu trávení dále štěpí na jednodušší aminokyseliny což je stavební i nutná složka pro růst svalů).
Tělo je dynamicky pracující systém, ve kterém v průběhu 24hodin dochází zároveň k výstavbě i destrukci  bílkovin. V závislosti na hmotnosti, věku a tréninkových aktivit a jejich náročnosti každodenně procesem destrukce (katabolizace) a zároveň procesem výstavby (anabolizace) prochází od 150g do 300g tělesných bílkovin – nejen ty, které najdeme v hladké svalové hmotě (růst nedokážeme tréninkem ani myšlenkou ovlivnit) a i ty, v příčné svalové hmotě (tyto silovým tréninkem zatěžujeme a snažíme se zvětšit jejich objem, ale také v dalších tělesných strukturách či krvi.
Představte si tělo jako nádobu, do které přitéká a odtéká voda. Pokud množství vody v nádobě představuje velikost svalové hmoty (čím více vody je v nádobě, tím více množství svalové hmoty má Vaše tělo). Z toho vyplývají dva základní mechanismy, které Vám umožní z dlouhodobého hlediska dosáhnout Váš cíl.
 • zvýšit přítok vody do nádoby a tím podpořit anabolické procesy, které zrychlí výstavbu svalové hmoty
 • omezit odtok vody z nádoby a tím utlumit katabolické děje, což je destrukce svalové hmoty
Primárním impulzem k regulaci přítoku/odtoku “vody v nádobě” (anabolismu/katabolimu) je ve Vašem případě trénink, sekundárně jemnou regulaci však zajištují tělu vlastní steroidní hormony s anabolickým a katabolickým působením (testosteron, dihydrotestosteron, androstendion, androstenediol vs kortizol), tělu vlastní hormony bílkovinné povahy (anabolické děje podporuje růstový hormon a růstové faktory – např. IGF1 insulin growth factor, MGF mechano growth factor), samozřejmě i syntetická léčiva s anabolickým působením (ve sportu to jsou zakázané anabolicko-androgenní steroidy, peptidy, rekombinantní růstové hormony, inzuliny apod.)
Sportovní praxe však zná i látky, které mají očekávané anabolické resp. antikatabolické působení a nepatří mezi látky zakázané tzn. těžko by jste je hledali na WADA (World Anti-Doping Agency) seznamu. Některé z nich jsou dostupné i ve formě specifických doplňků výživy, s úspěchem jich využívají siloví sportovci bez ohledu na to, zda je jejich cílem estetický nebo výkonnostní zisk ze silového tréninku, beh ohledu zda patří do skupiny kondičních, výkonnostních nebo vrcholových sportovců.

Toto doplňky najdete i v nabídce značky Amix Nutrition. Jsou to předevsím antikatabolicky účinný Cortisol Blocker a anabolicky efektivní Hardcore Ecdysterones,které jsou vhodné nejen pro kulturisty, ale také pro ženy a dívky se soutěžními ambicemi v nominacích fitness, bodyfitness i bikini fitness. Vhodné jsou i do náročné předsoutěžní přípravy spjaté s dietním režimem.

THE CORTISOL BLOCKER´S

cortisol_blocker_web-2Je všeobecně známým faktem, že vyšší hladiny kortizolu jsou spojené s rizikem ukládání tělesných tuků a ztráty svalové hmoty, Ale ani přiliš nízké hladiny tohoto hormonu nejsou ničím vítaným, protože jsou zodpovědné například za stavy chronické únavy.

Cortisol Blocker’s je prémiovým produktem založeným na unikátní kombinaci světově známého antikatabolicky účinného fosfolipidu fosfatidylserinu a extraktu rostliny Bakoby drobnolisté.

Cortisol Blocker’s napomáhá udržovat optimální hladiny kortizolu v lidském těle i po extrémně náročných trénincích, působí ochranně na svalovou hmotu během dietního režimu a umožňuje tělu zvládnout stres (fyzický i psychický). Cortisol Blocker’s je dále obohacený o L-Tyrosin, L-Tryptofan, Alfa-Lipoovou kyselinu a vitamín B6, který mimo jiného přispívá k normání funkci nervového systému, dále pomáhá přirozenému metabolismu bílkovin a glykogenu, podporuje snížení únavy, vyčerpanosti a přispívá k regulaci hormonálních aktivit v organismu.

rau-dang-2-1024x768

Co způsobuje dlouhodobě zvýšený kortizol v lidském těle?

 • masivní úbytek svalové hmoty, brání svalovému růstu
 • pokles přirozené produkce testosteronu resp. androgenů v těle
 • oslabení imunitního systému, lidské těl je náchylenější k onemocnění,
 • negativně ovlivňuje metabolismus kostí, svalů a způsobuje řídnutí kostí
 • zvýšení krevního tlaku a kardiovaskulární onemocnění
 • trávicí potíže, zvýšená produkce žaludeční kyseliny (reflux atd)
 • chronicky zvýšená hladina kortizolu může spusti i intenzívní hlad a neodolatelné chutě

Více o Cortisol Blocker’s najdete v tomto odkazu.

AMIX™ HARDCORE ECDYSTERONES

ecdysterones_90_cps_new_1400_lHardcore Ecdysterones je efektivní směs anabolicky účinných látek, určená pro silově a silově vytrvalostní sportovce jako náhrada nepovoleného hormonálního, anabolického dopingu. Pravidelné užívání Hardcore Ecdysterones zaručuje maximální podporu Vašeho tréninkového plánu jehož cílem je budování kvalitní svalové hmoty.

Základem Hardcore Ecdysterones je extrakt z rostliny Cyanotis Arachnoidea, která má mimořádně vysoký, až 90% obsah anabolicky účinného Beta Ecsysteronu (20-Beta-Hydroxyecdysterone).

Hardcore Ecdysterones dále obsahuje:

 • Wild Yam Root extrakt – diosgenin obsažený v přírodní bylině Dioscorea villosa, který má vysoký obsah steroidných sapogeninů. Pomáhá podporovat produktu testosteronu a estrogenu.
 • Maca – kořen peruánské byliny, která je již několik tisíciletí využívána jihoamerickou tradiční medicínou pro své obrovské pozitivní působení na hormonální i imunitní systém. Je znám také jako “peruánský ženšen” nebo jako “přírodní viagra”.
 • Gamma Oryzanol – bezpečná přírodní alternativa syntetických anabolických steroidů. Zvyšuje hladinu testosteronu a podporuje růst svalových buněl. Gamma Oryzanol stimuluje uvolňování endorfinů.
Více o Hardcore Ecdysterones najdete v tomto odkazu.
Zdroj: eastlabs.sk
Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.