Ořechovo-tvarohový fitness dort

1

Už vás nebudeme dále napínat a přinášíme vám recept na dort, jehož fotka se nedávno objevila na našem Facebooku a který měli možnost ochutnat návštěvníci Simply FIT v Mladé Boleslavi. Tipovali jste ingredience, ze kterých je složen. Které to tedy jsou?

Na těsto: Lískové ořechy 200 g
Arašídy 200 g
Kokosový olej 80 g
IsoPrime Whey 100% protein – čokoláda 100 g
Náplň: Tvaroh odtučněný 500 g
Amix Iso Prime CFM protein vanilla cream 3 odměrky
Bílý jogurt OLMA 150 g
Banány 2 ks

 

A teď jak to všechno dát dohromady?

Ve výkonném mixéru rozmixujeme oboje ořechy spolu s kokosovým olejem na ořechové “máslo”. Následně přidáme čokoládový protein IsoPrime Whey 100% a ještě trochu promixujeme. Vznikne nám jakási ořechová “drobenka”.

DSC_0007

Zhruba 3/4 z ní natlačíme na dno dortové formy vyložené pečícím papírem, tak, jak to známe třeba když děláme starý známý “cheesecake”. Hotové dáme chladit do lednice a připravíme si náplň, která se skládá ze 2 tvarohů, 1 jogurtu a 3 odměrek Amix Iso Prime CFM proteinu v příchuti vanilka. Vše smícháme dohromady.

DSC_0061 DSC_0054

Na vychladlý “spodek” dortu nejprve naskládáme na kolečka pokrájené banány, zalijeme tvarohovou náplní a úplně navrch posypeme zbytkem ořechové drobenky.

DSC_0063 DSC_0068 DSC_0075afa

Pak už stačí dort vychladit, nejlépe přes noc, aby pořádně ztuhnul a doufat, že ho nikdo neobjeví dřív než vy 🙂 Dobrou chuť!

Nutriční hodnoty na 1 kousek v gramech (počítáno na 10 kousků):

Bílkoviny Sacharidy Cukry Tuky Z toho nas. Kcal Vláknina
30,2 15 9,2 31,6 10,1 456,6 3,9
Share.

Informace o autorovi

Korektura textu, rozhovory nejen s Amix Teamem, články o sportovní výživě.

1 komentář

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.