Recenze produktů #1 Curcum-IN® Rapid a Sulforaphane

0

Aktualizováno: 7.2 2018

V úvodním díle seriálu o nejen fitness produktech si představíme dva opomíjené, ale neméně zajímavé suplementy – Curcum-IN® RapidSulforaphane

Curcum-IN® Rapid

První zmíněný produkt obsahuje patentovanou směs tří kurkuminoidů, obohacenou o extrakt ze zeleného čaje a zelených kávových zrn. Dále obsažený extrakt z černého pepře BioPerine® podporuje biologické využití kurkuminu v organismu. Tento komplex látek vytváří vynikanící přirodní antioxidant, který zabraňuje tvorbu volných radikálů v organismu. Pojďme se však na tento suplement podívat blíže.

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), je jednou z nejvíce důkladně prozkoumaných rostlin. Její vlastnosti jsou  předmětem více než tisíců kladných recenzovaných a publikovaných biomedicínských studií. Je to druh pěstovaný v jihovýchodní Asii, ale především v Indii byl a je po staletí široce používán v ajurvédské (tradiční indické) a čínské medicíně. K farmaceutickým účelům se sbírá oddenek (pakořen) rostliny, se kterého se speciální vhodnou technologií zpracování vyrábí extrakt z kurkumy, který dosahuje při jeho nejlepší kvalitě vysoké čistoty a to až 95% polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty získané z kurkumy. Jsou silně protizánětlivé a mají antimutagenní, antimykotické a antiparazitické vlastnosti. Kurkuminoidy jsou brilantní oranžové pigmenty získané z kořene kurkumy Curcuma longa. Patří do skupiny polyfenolů, která zahrnuje všechny bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Všechny polyfenoly jsou antioxidační, ale některé skupiny jsou silnější než ostatní. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty. 

Další oblastí výzkumů je vliv kurkuminoidů na nemoci spojené se stárnutím organismu či degenerativní onemocnění. Poslední testy ukázaly pozitivní výsledky pří léčbě arterioskleróze (kornatění tepen) či snížení rizika cukrovky nebo jejích vedlejších účinků.

Kurkumin je problematický svým biologickým využitím. Pouze malé procento přijaté orálně se vstřebá v organismu proto by měl být kombinován spolu s extraktem z černého pepřem zvaného Bioperin.

Existuje spousta lékařských studiíí a výzkůmů, kterými vás nechceme zatěžovat a troufáme si říct, že by pro většinu z vás byly nesrozumitelné. Pokud však i přesto chcete získat více informací o této ingredienci klikněte na tento odkaz: https://examine.com/supplements/curcumin/

O dalším neméně zajímavém suplementu GreenDay® Sulforaphane si povíme příště.

 

Green Day® Curcum-IN® Rapid

Green Day® Curcum-IN® Rapid obsahuje patentovanou směs tří kurkuminoidů, obohacenou o extrakt ze zeleného čaje a zelených kávových zrn. Obsažený extrakt z černého pepře BioPerine® zajišťuje normální trávení a pomáhá zlepšit biologickou dostupnost kurkuminu. Vše dohromady se stává výborným přírodním antioxidantem, který zabraňuje tvorbě volných radikálů.

Složení: Curcumin C3® Komplex (Curcuma Longa Extrakt), Zelený čaj Extrakt, želatinová kapsle (želatina, barvivo: oxid titaničitý, tartrazin), Extrakt ze zelených kávových zrn, BioPerine® (extrakt z černého pepře), stabilizátor: hydroxypropylmethylcellulóza Methocel®, látky protispékavé: stearát hořečnatý, oxid křemičitý.

Průměrné výživové hodnoty
Velikost dávky: 1 kapsle Počet dávek v balení: 60
 Aktivní látky  Množství v dávce
Curcumin C3® Komplex (Curcuma Longa Extrakt 64:1 – rhizomy) (standardizován na obsah 95% kurkuminoidů)  200 mg
Kurkumín  150 mg
Bisdemethoxykurkumín  4,4 mg
Demethoxykurkumín  30 mg
Extrakt ze zeleného čaje (Camelia Sinensis) – listy (standardizován na obsah 25% polyphenolů)  200 mg
Extrakt ze zelených kávových zrn (Coffea Arabica L) semena – (standardizován na obsah 45 % kyseliny chlorogenové) 100 mg
BioPerine® Extrat z černého pepře (95 % piperi 5 mg

 

GreenDay® Sulforaphane

Sulforafan patří mezi tzv. fytochemikálie. Jde o zástupce ze skupiny isothiokyanátů ((R)-1-isothiokyano-4-metyl-sulfonyl butan). V rostlinách se sulforafan vyskytuje vázaný na molekulu cukru, tj. jako sulforafan glukosinolát. Sulforafan glukosinolát se nachází v brukvovité zelenině, např. v brokolici, květáku, zelí a kapustě. Nejbohatším zdrojem sulforafanu jsou růžičky brokolice.

Sulforafan působí jako antioxidant a stimulátor přirozených enzymů, které zajišťují detoxikaci organismu. Epidemiologické studie ukázaly, že u osob, které konzumují velké množství brukvovité zeleniny, je snížené riziko výskytu rakoviny, zejména prsu a prostaty. Pokusy na zvířatech se zjistilo, že brukvovitá zelenina snižuje četnost, velikost a počet nádorů. Během boje proti rakovinným buňkám produkuje naše tělo speciální enzymy, tzv. enzymy fáze 2. Sulforafan je induktorem enzymů fáze 2, čímž neutralizuje karcinogeny dříve, než poškodí DNA.

Vedle antikancerogenní aktivity se jako další účinky sulforafanu uvádí:

  • antioxidační působení sulforafanu, které napomáhá snižování vysokého krevního tlaku
  • snižování cholesterolu; podle studie provedené v Japonsku měly osoby, které konzumovaly denně 100 g brokolicových růžiček po dobu jednoho týdne, snížené hladiny cholesterolu;
  • inhibice kmenů Helicobacter pylori odolných vůči antibiotikům 
  • zamezování tvorby nádorů v žaludku indukovaných benzo[a]pyrenem 

Sulforafan do svého těla můžete doplnit pravidelnou konzumací brokolice, květáku a další zeleninou z čeledi brukvovitých nebo můžete svou pravidelnou dávků zajistit příjmem jedné kapsle GreenDay® Sulforaphane. I když vědci upozornili, že doporučené dávky sulforafanu přesahují obvykle konzumovaná množství této zeleniny (i zeleniny obecně) a doporučují spíše sulforafan ve formě potravinového doplňku.

GreenDay® Sulforaphane

GreenDay® Sulforaphane je doplněk stravy vyrobený z extraktu z brokolice v kombinaci se Silymarinem. Tento produkt nabízí řešení pro vegetariány a to díky použití kvalitních značkových vegetariánských kapslí Vcaps® Plus. 

Složení: extrakt z brokolice (bracisa oleracea – horní část), rostlinná kapsle Vcaps® Plus  (hypromelóza, barvivo: oxid titaničitý), silymarin extrakt (silybum marianum – semena), látka protispékavá: stearát hořečnatý a oxid křemičitý.

Průměrné výživové hodnoty:
Velikost dávky: 1 kapsle                                                                Počet dávek v balení:   90
Aktivní látky

Množství v 1 dávce

Extrakt z brokolice

500 mg

Standardizován na obsah 1% Sulforaphane glukosinolátu

 

Silymarin extrakt (Silybum marianum) Standardizován na obsah 80% Silymarinu

25 mg

 

Share.

Informace o autorovi

CEO www.amixnews.cz Marketing Manager Amix Nutrition Czech

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.