Romantický recept na valentýnský dort aneb láska prochází žaludkem

0

Den svatého Valentýna (14.února), pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn případně sv. Valentýn je označován jako svátek zamilovaných. V tento den si partneři posílají dárky, květiny či sladkosti ve tvaru srdce jako symbol lásky a náklonnosti.

Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

14.únor se bohužel v poslední době stal svátkem ryze komerčním. Proč podporovat obchodníky koupí neoriginálního předraženého dárku, když přitom můžete prokázat svou oddanost partnerovi přípravou valentýnského dortu. Dokažte, že rčení, že láska prochází žaludkem, má svůj význam.

Překvapte partnera valentýnským fitness dortem, na kterém si určitě oba pochutnáte.

Ingredience na valentýnský dort

Suroviny na korpus dortu:

Suroviny I.vrstva:

  • 60g IsoPrime CFM double white chocolate protein
  • 250g nízkotučný tvaroh
  • 140g bílý Skyr

Suroviny II.vrstva:

  • 75g FinCarré tmavá čokoláda
  • 10g kokosový olej Coconut Oil

Zdobení:

Postup:

Předehřejeme si troubu na 180C. Mezitím si na pánvi opečeme vločky společně s 15g oleje. Po vychladnutí je smícháme s 50g rozpuštěného oleje, PeAmixem, arašídy a proteinem. Vzniklé těsto vtlačíme do menší formy na dort a předpečeme si ho ve vyhřáté troubě cca 10minut.

Zatímco nám bude chladnout korpus, smícháme si suroviny na I.vrstvu a tu naneseme na vychladlý korpus.

Nakonec si rozehřejeme čokoládu s olejem a polejeme tím dort. Na ještě netuhlou čokoládu dáme nakrájenou 1/2 proteinové tyčinky. Dáme chladit nejlépe přes noc. Před servírováním si posypeme dort zbytkem tyčinky a 15g PeAmixu. Krájíme nožem namočeným do teplé vody, aby nám čokoláda nepopraskala.

Průměrné nutriční hodnoty:

Bílkoviny Sacharidy Tuky Vláknina Energie
212,6g 179g 207,2g 16,1g 3488kcal

 

Share.

Informace o autorovi

Soutěžím v bikini fitness kategorii, ale věnuji se i zdravé stravě a přípravě fitness receptů :)

Komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Žádáme návštěvníky serveru amixnews.cz, aby v diskuzích či komentářích dodržovali zásady slušného chování a vyhnuli se vulgárním projevům. Redakce amixnews.cz, jakožto vlastník serveru, si vyhrazuje právo tyto příspěvky upravit či zcela vymazat.